Gdzie znaleźć darmowe audiobooki i e-booki?

Nasza biblioteka jest zamknięta do odwołania. W tym czasie nie wypożyczamy książek, ale na czas zamknięcia biblioteki polecamy Państwu wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł e-booków i audiobooków, z których można skorzystać za darmo.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE I OFERTY FIRM:

Wolne lektury.pl

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków. Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych.

Lektury.gov.pl

Serwis Lektury.gov.pl zawiera lektury, które można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach.Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa, której administratorem jest Biblioteka Narodowa. W Polonie można znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, na przykład Kronikę Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina czy rysunki Norwida i Witkacego. Są tu obiekty reprezentujące cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki.

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Należy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

Empik Premium oferta na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio – darmowe e-booki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 e-booków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Virtualo - darmowe e-booki

Virtualo to księgarnia internetowa specjalizująca się w sprzedaży e-booków i audiobooków. Oferuje również darmowe e-booki.

Woblink - darmowe e-booki

Woblink jest jedną z najpopularniejszych w Polsce platform z e‑bookami i czytnikami. Obecnie w ofercie księgarni Woblink.com znajduje się ponad tysiąc bezpłatnych e-booków.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2020 Gdzie znaleźć darmowe audiobooki i e-booki?