Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Artykuły z 2019 roku

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach wzięła udział w Programie „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” realizowany przez Instytut Książki. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Program skierowany był do samorządowych instytucji kultury. Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach otrzymała ze środków Instytutu Książki dofinansowanie w kwocie 10500,00zł na zakup sprzętu komputerowego.W ramach zadania wydatkowano 10484zł z dofinansowania Instytutu Książki oraz 2056,00zł z finansowego wkładu własnego. Z otrzymanych funduszy zakupiliśmy dwa komputery stacjonarne z oprogramowaniem, laptopa oraz drukarkę kolorową laserową.

Dzięki uzyskanej dotacji placówka jest bardziej nowoczesna. Zakupione komputery będą stanowić źródło pomocy dla dzieci i młodzieży szkolnej w poszukiwaniu zagadnień i materiałów do szkoły. Wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy zapewni użytkownikom biblioteki korzystać bezpłatnie z Internetu jak również umożliwi: przeglądanie stron internetowych, dostęp do poczty elektronicznej, możliwość odczytu z płyt CD,DVD pamięci USB, przygotowanie dokumentów i prac naukowych w programach komputerowych oraz drukowanie.

Czytaj więcej:

Zakup nowości wydawniczych w ramach projektu MKiDN

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach w roku 2019 r. realizowała zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa'' Priorytet 1 - Zakup Nowości Czytelniczych do Bibliotek Publicznych. W ramach uczestnictwa w programie biblioteka uzyskała dofinansowanie w kwocie 4365,00zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs fotograficzny "Świętokrzyskie dla Europy"

b_180_0_16777215_00_images_aktualnosci_2019_2019-09-19_Plakat_projektu.SwietokrzyskieDlaEuropy.jpgZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy Wojewody Świętokrzyskiego, Agaty Wojtyszek powstał projekt „Świętokrzyskie dla Europy”. Jego celem jest włączenie do udziału w nim wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego, kształtowanie właściwej postawy patriotycznej i etyczno-moralnej wśród dzieci i młodzieży, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi, które na przestrzeni lat odbywały się na terenie województwa świętokrzyskiego.

W ramach projektu dla mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej zorganizowany został konkurs fotograficzny „Świętokrzyskie dla Europy”, którego ideą jest wykorzystanie umiejętności sprawnego posługiwania się współczesnymi zdobyczami technologii przez wszystkich Polaków. Za pośrednictwem innowacyjnej platformy internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl, uczestnicy konkursu mogą umieszczać na niej zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby oraz wydarzenia, które upamiętnia sfotografowane miejsce. W bazie umieszczać można także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej:

Zmiana godzin pracy biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach od dnia 16.09.2019 czynna będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:30 do 15:30 a w piątek od godziny 9:00 do 17:00.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2019