Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Aktualności

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek''. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: 2 komputery stacjonarne, 2 monitory, 2 klawiatury, 2 myszy do komputerów, 2  oprogramowania Microsoft Office, 2 UPS, 1 urządzenie wielofunkcyjne. Koszt ogółem zadania wynosił 14000,00 zł z tego 11700,00zł dofinansowania Instytutu Książki.

Wakacje w Bibliotece

W okresie wakacyjnym w naszej bibliotece było głośno i radośnie. Wakacje z biblioteką rozpoczęły się spotkaniem dzieci z teatrem Blaszany Bębenek, , który zaprezentował przedstawienie pt. ,,Szkoła Pana Kleksa”. Z młodymi mieszkańcami naszej gminy spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na zajęciach świetlicowych. Mając na uwadze rozwijanie wyobraźni i kreatywności odkrywaliśmy nowe smaki bawiąc się w ,,Małych kucharzy’’, dzieci tworzyły skomplikowane konstrukcje z klocków lego i klocków konstrukcyjnych, korzystały  z gier planszowych, edukacyjnych, cymbergaja i piłkarzyków. Część czasu poświęcono edukacji plastycznej. Wspólne malowanie, rysowanie, modelowanie dostarczyło dzieciom dużo radości, dobrej zabawy i możliwość wyrażenia własnej ekspresji. Nie zabrakło też wspólnego czytania bajek i legend, spacerów po okolicy oraz zabaw na świeżym powietrzu.(dodać zdjęcia)

 

Raz w tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – ruchowych, które wzmacniają pewność siebie, poczucie własnej wartości, uczą zdrowej rywalizacji, konsekwencji  i wytrwałości. Wiele niezapomnianych doznań i wzruszeń dostarczyły nam zajęcia teatralno -muzyczne w wyniku których powstała inscenizacja  dożynkowa. Z dumą zaprezentowana została podczas tegorocznego Gminnego Święta Plonów w Wilczycach. Wiele spędzonych ze sobą godzin zaowocowało nawiązaniem nowych przyjaźni oraz bardzo korzystnie wpłynęło na rozwój umiejętności społecznych ,emocjonalnych i komunikacyjnych.  

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  

Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej

Spotkania autorskie sprzyjają promocji czytelnictwa, miło nam że zdarzają się takie , które dotyczą naszej gminy i jej mieszkańców. 16 maja w naszej bibliotece gościliśmy  Panią Jolantę Pawnik i Pana Kazimierza Płazę współautorów książek ,,Saga rodu Moszczeńskich” i ,,Płazowie -Cztery wieki w dolinie Opatówki.” Podczas ciekawej prelekcji uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jak tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Biblioteka posiada w swoich zbiorach obie pozycje książkowe ,więc zapraszamy czytelników do ich wypożyczania.

24 lipca obchodziliśmy 78 rocznicę Bitwy pod Pielaszowem. Czynnie włączyliśmy się w organizację  uroczystości oddając hołd poległym.

Po dwóch latach ograniczeń z powodu pandemii udało się zorganizować Święto Plonów w pełnej okazałości. Nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy  które umiliły czas uczestnikom imprezy.

 W nowym roku szkolnym 21 września spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilczycach i Klubem Seniora włączając się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie’’ . Lekturą tegorocznej edycji były "Ballady i Romanse’’ Adama Mickiewicza. Utwory czytali uczniowie, seniorzy oraz Pani Katarzyna Łukawska Sekretarz Gminy Wilczyce i Pani Agnieszka Pierzchała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczycach. 

 W roku bieżącym naszym głównym celem jest poszerzenie działań zmierzających do aktywniejszego czytelnictwa.

 Staramy się zaszczepić w młodych ludziach czytanie od najmłodszych lat dlatego biblioteka przystąpiła w roku bieżącym do projektu ,,Mała książka -wielki człowiek, ”który będzie realizowany w ostatnim kwartale roku. Ponadto kontynuujemy prowadzenie Klubu Młodego Czytelnika do którego należą uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczycach oraz Dyskusyjnego Klubu Książki którego członkami są osoby dorosłe.

 

Kolejny rok odwiedzamy szkołę w Wilczycach gdzie czytamy w klasach najmłodszych i tu też spotykamy się z pozytywnym odbiorem małych słuchaczy.

Jesteś tutaj: Start Aktualności