Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym

Z A P R O S Z E N I E

Placówka Terenowa KRUS w Sandomierzu  zaprasza wszystkie dzieci do udziału w spotkaniu ,,Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym”, które odbędzie się  28 Sierpnia 2020r. (Piątek) godzina - 14:00 plac przy Centrum Kultury w Wilczycach.

Tematyka szkolenia:

• Zdefiniowanie instytucji KRUS pojęcia „ wypadek przy pracy rolniczej”,

• Wykaz czynności jakich nie mogą wykonywać dzieci poniżej 16 lat

• Zagadnienia związane z bezpieczną zabawą w obejściu gospodarskim

Spotkanie zakończy się konkursem z zakresu bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie rolnym – GRY TENEROWEJ

LAUREACI I WSZYSTKIE DZIECI BIORĄCE UDZIAŁ W KONKURSIE OTRZYMAJĄ NAGRODY RZECZOWE

Bitwa pod Pielaszowem

26 lipca 2020r w Kościele parafialnym  pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowicach, odbyła się msza święta w intencji poległych partyzantów w Bitwie pod Pielaszowem. W roku bieżącym przypada 76 rocznica krwawej bitwy w której zginęło ok 70 młodych ludzi, bohaterów gotowych oddać życie za Ojczyznę.
Ze względów bezpieczeństwa w związku z panującą  epidemią uroczystość miała charakter symboliczny, po mszy świętej delegacje władz samorządowych gminy , poseł na sejm RP Marek Kwitek i radni powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem w Pielaszowie.
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1

Konkurs Plastyczny "Bitwa Pod Pielaszowem 1944" - przedłużony termin nadsyłania prac do dnia 31 lipca 2020 r.

Regulamin Konkursu Plastycznego Bitwa Pod Pielaszowem 1944

Organizatorzy: Wójt Gminy Wilczyce

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

Cele konkursu: Uczczenie 76 rocznicy Bitwy pod Pielaszowem, zainteresowanie dzieci i młodzieży historią naszego Narodu oraz regionu, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz twórczego myślenia. Propagowanie wiedzy o przyczynach, przebiegu i skutkach bitwy.

Rozpoczęcie konkursu 01.06.2020 zakończenie 31.07.2020

Uczestnicy: Uczniowie szkół podstawowych i średnich zamieszkujących gminę Wilczyce

Kategorie: Szkoła Podstawowa kl I-III, kl, IV-VI, kl VII-VIII ,Szkoła średnia

Temat pracy: Postać dowódcy,,żołnierza, partyzanta lub sama bitwa