27-612 Wilczyce 178, tel. 15 8377472, email: gbp@wilczyce.pl

Pasowanie na czytelnika 2024

W dniu 14 czerwca 2024 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na czytelnika’’ uczniów klas pierwszych ze szkoły z Daromina, Łukawy i Wilczyc. Rozdano również nagrody za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym i konkursie ,,Najlepszy Czytelnik roku 2023’’.Pierwszaki pięknie przedstawiły inscenizację o tematyce związanej z czytelnictwem a teatrzyk amatorski działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilczycach wprowadził w baśniowy świat uczestników inscenizacją ,,Kopciuszek’’. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożoną pracę aby ten dzień był radosny i wyjątkowy.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk

W ramach działalności w naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w dniu 10 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Panią Agnieszką Krawczyk. Autorka lubianych przez czytelniczki książek opowiadała o kulisach ich powstawania, o swojej pisarskiej drodze oraz inspiracjach  i pomysłach na książki.

Spotkanie wielkanocne 2024

Święta Wielkanocne to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, to czas kiedy cieszymy się obecnością rodziny, przyjaciół, znajomych i  chcemy dzielić się tą radością ze wszystkimi. Z tej okazji w dniu 24 marca 2024 odbyło się w Centrum Kultury uroczyste ,,Spotkanie Wielkanocne’’. Spotkanie było okazją do wspólnie spędzonego czasu przy tradycyjnym stole wielkanocnym, obejrzenia obrzędu wielkanocnego w wykonaniu amatorskiego teatrzyku działającego przy naszej bibliotece, złożenia życzeń na nadchodzące święta przez włodarzy Gminy Wilczyce oraz budowania więzi międzyludzkich i współpracy wśród uczestników.

gallery1 gallery1

Kiermasz wielkanocny 2024

W dniu 15 marca 2024 przed Centrum Kultury w  Wilczycach odbył się Kiermasz wielkanocny, podczas którego mogliśmy podziwiać i kupować piękne ozdoby, palmy i stroiki wielkanocne przygotowane przez Koła Gospodyń z Przezwód, Wilczyc i Świetlicę Środowiskową w Pielaszowie.

Jesteś tutaj: Start Aktualności