Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Aktualności

Magiczne zajęcia w bajkowej bibliotece

ZAPROSZENIE

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach i Wójt Gminy Wilczyce zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzinami do udziału w Bajkowym Festynie na zakończenie Projektu ,,Magiczne zajęcia w bajkowej bibliotece'' realizowanego w partnerstwie z Fundacją PZU.

17 października 2021r

W godzinach od 14:00 - 17:30

(na boisku sportowym w Wilczycach)

 

W programie festynu :

  • gry i zabawy z animatorami czasu wolnego
  • dmuchańce
  • pokaz wozu strażackiego i policyjnego
  • gry i zabawy sportowe
  • stoiska z gastronomią
  • popcorn
  • wata cukrowa

 

Czytaj więcej

Magiczne zajęcia w bajkowej bibliotece

 26 września wesoła gromadka uczestników Projektu ,,Magiczne zajęcia w bajkowej bibliotece'' wraz z rodzicami odbyła podróż do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to kolejne działanie projektu realizowane przez bibliotekę w Wilczycach w partnerstwie z Fundacją PZU. Dzieci zafascynowała wystawa Bajkowy Świat, gdzie główną postacią był Koziołek Matołek oraz bohaterowie innych bajek. Wiele radości dostarczyły również dzieciom warsztaty animacyjne, które były wspaniałą zabawą bez zabawek. Kolejnych niezapomnianych doznań dostarczył spektakl teatralny ,, Mała Syrenka''. Podczas drogi powrotnej w wesołej atmosferze, przy pogaduszkach zacieśniły się więzi również pomiędzy rodzicami i zakiełkowały pomysły na kontynuowanie współpracy po zakończeniu projektu.

                                b_180_0_16777215_00_images_banners_LOGO_PZU.jpg

 

Czytaj więcej

X edycja Narodowego Czytania

b_180_0_16777215_00_images_aktualnosci_2021_2021-09-27_IMG_2397.jpgPodczas tegorocznej jubileuszowej X edycji Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilczycach odbyło się wspólne czytanie ,,Moralność Pani Dulskiej'', przez członków Klubu Seniora i uczennice Szkoły Podstawowej w Wilczycach.

Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć kilka scen dramatu we wspaniałej interpretacji czytających.

Klubowi Seniorów towarzyszyła Pani Kierownik OPS w Wilczycach Pani Krystyna Oszczudłowska, uczennicom ich nauczycielka Pani Bożena Śledź.

 

Czytaj więcej:

Magiczne Zajęcia w Bajkowej Bibliotece

b_180_0_16777215_00_images_aktualnosci_2021_2021-09-17_IMG_2265.jpgW ramach partnerstwa z Fundacją PZU Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach realizuje kolejne działania Projektu ,,Magiczne zajęcia w bajkowej bibliotece''.

Po pierwszych zajęciach plastycznych i rekreacyjno-ruchowych przyszła pora na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne ,,Jestem małym artystą'' i świetlicowe.

Podczas zajęć teatralno-muzycznych dzieci uczestnicząc w zabawach,poznają sposoby wyrażania emocji poprzez ćwiczenia artykulacyjne,dynamiczne i emisyjne.

Została wybrana również obsada do przedstawienia teatralnego ,,Kopciuszek'', które będziemy przygotowywać w ramach działania.

Na zajęciach świetlicowych czytamy dzieciom bajki,prowadzimy zabawy animacyjne,oraz zabawy z wykorzystaniem gier planszowych i edukacyjnych.

W ramach działania zakupiono klocki,puzzle,maty edukacyjne,które wykorzystamy na kolejnych spotkaniach.

W dniu 17 września w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej gościł Teatr Maska z Krakowa. Aktorzy wprowadzili uczestników projektu,oraz inne zaproszone dzieci w magiczny świat bajek.

Dzieci doznały wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń oglądając przedstawienie pt:,,Baśń małych łakomczuszków'' a następnie biorąc udział w animacjach ruchowych,grach i zabawach rozwijających cechy dobrego aktora i zdolności teatralne.

Czytaj więcej:

Jesteś tutaj: Start Aktualności