Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Wakacyjne zajęcia w bibliotece

W okresie wakacyjnym w naszej bibliotece było głośno i radośnie. Wakacje z biblioteką rozpoczęły się spotkaniem dzieci z Teatrem Blaszany Bębenek , który zaprezentował przedstawienie pt,,Szkoła Pana Kleksa".Z młodymi mieszkańcami naszej gminy spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na zajęciach świetlicowych. Mając na uwadze rozwijanie wyobraźni i kreatywności odkrywaliśmy nowe smaki bawiąc się w ,,Małych kucharzy" dzieci tworzyły skomplikowane konstrukcje z klocków lego i klocków konstrukcyjnych, korzystały z gier planszowych, edukacyjnych, cymbergaja i piłkarzyków. Część czasu poświęcono edukacji plastycznej. Wspólne malowanie,rysowanie, modelowanie dostarczyło dzieciom dużo radości, dobrej zabawy i możliwość wyrażenia własnej ekspresji.Nie zabrakło też wspólnego czytania bajek i legend, spacerów po okolicy oraz zabaw na świeżym powietrzu. Raz w tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-ruchowych. Wiele niezapomnianych doznań i wzruszeń dostarczyły nam zajęcia teatralno-muzyczne w wyniku których powstała inscenizacja dożynkowa. z dumą zaprezentowana została podczas tegorocznego Gminnego Święta Plonów w Wilczycach. Wiele spędzonych ze sobą godzin zaowocowało nawiązaniem nowych przyjaźni oraz bardzo korzystnie wpłynęło na rozwój umiejętności społecznych ,emocjonalnych i komunikacyjnych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach przystąpiła do projektu ,,Mała książka -wielki człowiek".
Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do udziału w projekcie.
gallery1 gallery1

Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece? Informacja dla rodziców:

1. Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki.  Na liście znajdują się tylko biblioteki główne - sprawdź podległe im filie, gdzie również możesz odebrać Wyprawkę!
  2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
  3. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  4. Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.
  7. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Listę bibliotek biorących udział w projekcie znajdziecie Państwo na: www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki

Pasowanie na czytelnika. Rozdanie nagród za udział w konkursach

Zależy nam bardzo ,żeby biblioteka kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym ,przyjaznym i radosnym .Mamy nadzieję , że taką przyjazną atmosferę udało nam się stworzyć dla naszych pierwszaków.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas I ze szkół z Daromina , Łukawy i Wilczyc do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczycach.

Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród za zwycięstwo i uczestnictwo w konkursach ,,Plastyki wielkanocnej” i ,, Najlepszy czytelnik 2021”. Oba konkursy cieszyły się dużą popularnością.

Najlepszy Czytelnik 2021 roku

Wiek 4-6 lat