Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 18 listopada 2018r., w Centrum Kultury w Wilczycach odbył się uroczysty koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości .Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie licznie przybyłych uczestników powitał Pan Robert Paluch -Wójt Gminy Wilczyce. W swoim wystąpieniu podkreślił jak trudna i tragiczna dla Polaków była droga do wolności, ile krwi zostało przelanej zanim po ponad wieku nieobecności Polska wróciła na mapy Europy. Podkreślił jak ważne jest to , że nasza społeczność przyłączyła się do wspólnego radosnego świętowania.
W części artystycznej koncertu,, Niepodległa ”, udział wzięli uczniowie szkół z Daromina, Radoszek, Wilczyc jak również zespół Wilczanie i członkowie Klubu Seniora.
W repertuarze wykonawców znalazły się pieśni patriotyczne, partyzanckie, wojskowe ,które powstały i były śpiewane podczas zaborów oraz I i II wojny światowej.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2018 Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości